De kinderen uit groep 8 van de Merkelbachschool in Amsterdam hebben zich van hun beste kant laten zien. Met een creatieve actie haalden zij 250 euro op en kozen vervolgens om het te doneren aan Defence for Children. Volgens de leerlingen is deze keuze niet moeilijk geweest: "Ze komen op voor kinderen en hebben zo'n coole naam!"
Voor de uitvoering van dit project is de klas in vier groepen verdeeld die elk een eigen bedrijfje vormden. Elke groep bestaat uit een directeur, administratief medewerker en een creatieve afdeling. Om geld te verdienen hebben de kinderen marktonderzoek verricht om te kijken welke producten vandaag de dag het meest aanspreken. Vervolgens zijn de spullen ingekocht bij de Wereldwinkel en in kraampjes verkocht.
Leuke reclameacties konden natuurlijk niet ontbreken. Zo verzon de creatieve afdeling een idee waarbij in één van de te verkopen pakjes thee een munt verstopt zat. De gelukkige koper van deze thee mocht een gratis product uitkiezen.
Defence for Children is erg blij met dit creatieve initiatief en bedankt hierbij De Merkelbachschool. Mede door deze acties kan Defence for Children zich blijven inzetten voor de rechten van het kind.
© 2009 Defence for Children International Nederland - All rights reserved.