5 januari 2009

Naast rekenen, taal en geschiedenis krijgen leerlingen voortaan ook les in mensenrechten en kinderrechten. Dat staat in een motie van Pechtold (D66) die door de Tweede Kamer is aangenomen. Defence for Children maakt zich samen met het Platform Mensenrechteneducatie en het Kinderrechtencollectief al jaren hard voor kinderrechteneducatie in het onderwijs. De motie is een belangrijke stap vooruit. De overheid gaat scholen in het primair en voortgezet onderwijs helpen door de ontwikkeling van lesmateriaal over mensenrechten te stimuleren.
Defence for Children zal alert blijven op het gebruik van het lesmateriaal en de aandacht voor kinderrechten op school. Met de motie geeft de Nederlandse overheid invulling aan de verplichtingen die voortvloeien uit het Internationaal Verdrag inzake de Rechten van het Kind rondom kinderrechteneducatie.
Pechtold diende de motie in naar aanleiding van recent onderzoek door het Platform Mensenrechteneducatie. Het onderzoek toonde aan dat mensen- en kinderrechten onvoldoende structurele en expliciete aandacht krijgen in de lesmethodes van het primair – en voortgezet onderwijs en in het beroepsonderwijs.
Minister Verhagen van Buitenlandse Zaken heeft eerder zijn zorgen geuit over het ontbreken van aandacht voor mensen- en kinderrechten in het Nederlandse onderwijs. Hij wil zich persoonlijk inzetten voor de invoering van mensen- en kinderrechteneducatie in het Nederlandse onderwijs.
© 2009 Defence for Children International Nederland - All rights reserved.