© Powered by SiteSpirit

 
bezoek ecpat.gif
 

Bannner Defence fro Children.jpg
Help ons - doneer nu!.jpg
2004-1 picto kl wij blijvenv2.png

Kinderen zonder verblijfsvergunning mogen nooit op straat worden gezet



webshop.png

Convenant Stop geweld tegen kinderen

8 augustus 2007


Op 30 juni 2007 hebben Plan Nederland en de minister voor Ontwikkelingssamenwerking een convenant 'Stop geweld tegen kinderen' ondertekend. In het convenant hebben Minister Koenders en zeven maatschappelijke organisaties zich voorgenomen om er alles aan te doen om geweld tegen kinderen, waar ook ter wereld te stoppen.


Afgesproken is om een werkgroep 'Geweld tegen kinderen' op te richten waar minister Koenders, de NGO's en wetenschappers lid van zullen zijn. Dit om elkaar te adviseren en bij te staan bij de invoering van de aanbevelingen uit het VN Rapport 'Study on Violence against Children' van prof. Sergio Pinheiro dat op 11 oktober 2006 aan de Algemene Vergadering van de VN gepresenteerd werd. De Nederlandse regering zal de officiële vertaling van het rapport verzorgen en zal zich sterk maken voor de aanstelling van een speciale Afgezant inzake Geweld tegen Kinderen.


Plan Nederland vertegenwoordigde bij de ondertekening van het convenant de volgende partner-organisaties: Defence for Children International - ECPAT Nederland, Institute for Social Studies, International Research on Working Children (IREWOC), International Child and Development Initiative (ICDI), International Centre for Child and Youth Studies (ICCYS), Unicef Nederland en Save the Children.


De overeenkomst van Plan Nederland en het Ministerie van Ontwikkelingssamenwerking is een onderdeel van Het Akkoord van Schokland. Dit is een contract van de overheid met bedrijven, instellingen en particulieren om zich in te zetten om de internationaal afgesproken Millenium Ontwikkelingsdoelen voor 2015 te halen.


De ondertekening van het convenant past binnen de campagne 'Geweld tegen Kinderen' die vanaf september 2006 door Plan Nederland wordt gevoerd. In dat kader zijn al 20.000 actiekaarten ondertekend waar Nederlanders hun bezorgdheid over geweld tegen kinderen uiten. Op 9 november 2007 wil Plan Nederland tijdens een conferentie waar ook prof. Pinheiro aanwezig zal zijn 25.000 kaarten aan de minister van Ontwikkelingssamenwerking overhandigen. Tijdens de conferentie wordt gesproken over de uitwerking, de invoering in het beleid en de toepassing in de praktijk van de aanbevelingen uit het VN rapport.


De algemene conclusie van het rapport is dat geweld tegen kinderen overal in de wereld gebeurt, in elke maatschappij, ongeacht het niveau van ontwikkeling of culturele achtergrond. In de meeste gevallen zijn daders bekende en vertrouwde personen voor het kind: ouders, leraren, verzorgers. Geweld kan lichamelijk maar ook psychisch zijn, zoals bij vernedering, discriminatie of verwaarlozing. Geweld is altijd beschadigend voor het kind, zowel op korte als op lange termijn. Het VN rapport roept alle staten op om alles te doen om de oorzaken van geweld tegen kinderen te achterhalen, maar vooral om het geweld onmiddellijk te stoppen en de slachtoffers op een adequate wijze op te vangen. Het rapport is gebaseerd op de bepalingen van het VN Verdrag inzake de Rechten van het Kind.


PDF pagina

© 2009 Defence for Children International Nederland - All rights reserved.