© Powered by SiteSpirit

 
bezoek dci.gif
 

logo 2.gif

ECPAT ontvangt steun van o.a.:

logoKIA.jpg

Help ons - doneer nu!.jpg

Wat is de wetgeving over kindersekstoerisme?

Nederlanders zijn altijd strafbaar voor seksueel misbruik en uitbuiting van minderjarigen, ongeacht waar ter wereld het misdrijf heeft plaatsgevonden en of het misdrijf ter plekke strafbaar is. Hetzelfde geldt voor mensen die in Nederland hun woonplaats hebben. Daarnaast is ook in veel bestemmingslanden seksueel misbruik en uitbuiting van minderjarigen strafbaar.

Onder seksuele uitbuiting van minderjarigen valt behalve direct seksueel contact, ook het maken en bezitten van kinderporno, kinderhandel, kijken naar naaktdansen en gebruik maken van erotische massages door minderjarigen.


In de Nederlandse wet staat geen apart wetsartikel over kindersekstoerisme. Kindersekstoeristen kunnen vervolgd worden voor seksueel misbruik met behulp van artikel 248b uit het Wetboek van Strafrecht. Dit artikel gaat over het gebruik maken van diensten van minderjarigen in de prostitutie. Klanten van minderjarigen in de prostitutie kunnen maximaal een gevangenisstraf krijgen van vier jaar of een geldboete van de vierde categorie (19.000 euro in 2010).

Voor het uitvoeren van seksuele handelingen met een kind dat jonger is dan twaalf jaar, gelden zwaardere straffen. Daders kunnen met behulp van artikel 244 uit het Wetboek van Strafrecht vervolgd worden met maximaal twaalf jaar gevangenisstraf of een geldboete van de vijfde categorie (76.000 euro in 2010).


Extraterritoriale wetgeving

Het vervolgen van een kindersekstoerist in het land van herkomst voor daden die in het buitenland zijn gepleegd, valt onder de extraterritoriale wetgeving. Ook Nederlanders, en niet Nederlanders die in Nederland hun verblijf hebben kunnen in Nederland strafrechtelijk worden vervolgd voor het seksueel misbruiken van kinderen in het buitenland, zelfs wanneer het misbruik niet strafbaar is in het land waar het feit gepleegd is. Meer dan veertig landen waar kindersekstoeristen vandaan komen, hebben een extraterritoriale wetgeving. Helaas maken maar weinig landen regelmatig gebruik van de wetgeving.

Terug naar vragen.


PDF pagina

© 2009 Defence for Children International Nederland - All rights reserved.