ECPAT staat voor: End Child Prostitution, child pornography And the Trafficking of children for sexual purposes. Klik hier om u aan te melden voor onze nieuwsbrief.

Minister van Justitie Hirsch Ballin lanceerde op de Vakantiebeurs een campagne tegen kindersekstoerisme. Onder het motto 'Doorbreek het stilzwijgen' slaat het ministerie de handen ineen met onder meer de Koninklijke Marechaussee, Meld Misdaad Anoniem, de Nederlandse reisindustrie verenigd in de ANVR en ECPAT. Hirsch Ballin ondertekende samen met ANVR-voorzitter Steven van der Heijden een intentieverklaring waarin beide partijen afspreken nauw te zullen gaan samenwerken op het gebied van signalering van door Nederlanders gepleegd seksueel kindermisbruik in het buitenland, informatievoorziening voor reisleiders en meldmogelijkheden voor reisprofessionals en voor reizigers. Mensen die een vermoeden hebben dat een Nederlander zich schuldig maakt aan seksuele uitbuiting van kinderen, kunnen een melding maken op de nieuwe website www.meldkindersekstoerisme.nl of bij Meld Misdaad Anoniem (0800-7000). Lees hier meer. Klik hier voor een filmpje over de campagne.
Travel Counsellors is de vierde reisonderneming in Nederland die de Code of Conduct ter bescherming van kinderen in toerisme heeft ondertekend (na TUI Nederland, OAD Reizen en Sawadee). Wereldwijd hebben al meer dan duizend reisondernemingen de gedragscode ondertekend. Met het ondertekenen van de Code of Conduct belooft Travel Counsellors Nederland actief mee te helpen om prostitutie van minderjarigen tegen te gaan. Travel Counsellors Nederland B.V. is de grootste onderneming van zelfstandige reisadviseurs in Nederland. Algemeen directeur Fred van Eijk vertelt: "Wij zijn van mening dat het erg belangrijk is dat onze Travel Counsellors alert zijn op het onderwerp kindersekstoerisme en hun klanten die reizen naar risicogebieden goed inlichten en vertellen wat ze kunnen doen als ze ermee in aanraking komen. Met het ondertekenen van de Code of Conduct willen wij als reisonderneming ons actief gaan inzetten voor de bewustwording en het onder de aandacht brengen van het onderwerp kindersekstoerisme." Lees hier het hele bericht.
Gambia staat steeds meer bekend als een bestemming voor sekstoeristen, helaas ook voor kindersekstoeristen. Van dat imago wil Gambia graag af. In het kader van een project gefinancierd door het Ministerie van Buitenlandse Zaken, werkt ECPAT Nederland samen met de Child Protection Alliance (CPA) in Gambia. CPA en ECPAT verzorgen samen trainingen voor politie, beveiligingsmedewerkers en toerismeorganisaties over de bescherming van kinderen tegen sekstoerisme. ECPAT Nederland is in november 2009 in Gambia geweest voor de eerste training. In april 2010 staat de tweede training gepland. Het doel is dat CPA in de toekomst zelf meer van zulke trainingen gaat verzorgen. Naast trainingen financiert ECPAT ook voorlichtingsmateriaal om reizigers, reispersoneel, politie en beveiligingsbeambten bewust te maken van het probleem van kindersekstoerisme en wat zij daartegen kunnen doen.In het kader van het project worden in samenwerking met lokale kinderrechtenorganisaties ook in Cambodja, Thailand, Filippijnen en de Dominicaanse Republiek trainingen gegeven. Klik hier voor het uitgebreide Engelse verslag van de eerste training (geschreven door CPA).
© 2009 Defence for Children International Nederland - All rights reserved.